05. 06. 2015 - 16:24
OTKRIVAMO: Na Koševu će biti veoma prometno, ovo su...
907
Shares
OTKRIVAMO: Na Koševu će biti veoma prometno, ovo su potencijalna pojačanja

ZVUČNA IMENA NA RADARU

OTKRIVAMO: Na Koševu će biti veoma prometno, ovo su potencijalna pojačanja

Mirza HADŽIJUSUFOVIĆ
05. 06. 2015 - 16:24
0
Shares

Fudbalski klub Sarajevo titulom prvaka okončao je uspješnu sezonu. Navijači su prezadovoljni, a čelnici kluba užurbano rade da što spremniji dočekaju početak evropske avanture.

Skoro je izvjesno da na klupi neće biti heroja i ljubimca navijača, Dženana Uščuplića. Trener koji je u posljednje dvije sezone donio dva trofeja na Koševo (Kup i titula prvaka) nema profi licencu, te je rukovodstvo kluba u potrazi za njegovim nasljednikom. Kao najozbiljniji kandidati izdvajaju se Miodrag Ješić i Vlado Jagodić. Skoro je izvjesno da će jedan od njih voditi bordo tim naredne sezone.

Sigurno je da će biti promjena u ekipi, neki igrači će otići, dok će svakako biti i pojačanja. Iz izvora bliskih bordo timu saznajemo da je u samom vrhu liste želja reprezentativac Crne Gore, Marko Vešović, koji je proteklu sezonu proveo na posudbi u Rijeci, odakle je stigao iz Torina.

marko-vesovic1
Također, tu je i dugogodišnja želja tima s Koševa, bek Veleža Anel Hebibović, kao i sjajni lijevi bočni Borca Aleksandar Subić, te Almir Bekić iz Slobode. Osim njih, čelnici kluba se raspituju i o Ibrahimu Škahiću iz Veleža, bivšem mladom reprezentativcu BiH Gordanu Bunozi iz Dinamo Bukurešta (na posudbi iz Pescare).

bunoza-gordan
Još jedan bivši mladi bh. reprezentativac, Jasmin Mešanović, je na meti bordo tima. Bivši napadač Čelika će vjerovatno napustiti Osijek, jer je odbio produženje ugovorne saradnje, a upravo bi njega na Koševu rado vidjeli u svojim redovima. Također, tu je i mladi napadač Budućnosti iz Banovića, Anel Husić. On bi, ukoliko dođe u Sarajevo, prvu godinu proveo negdje na posudbi, vjerovatno u redovima Travnika.


Ukratko, čelnici su odlučili podmladiti tim, te dobiti na brzini, što se prvenstveno odnosi na posljednju liniju tima. U planu je angažman dva stopera, kao i dva beka, kao i po jednog veznjaka i napadača.

Naravno, bit će i odlazaka, a za sada je sigurno da će Dejan Bandović napustiti tim. Također, sidro bi mogli dići i Protić, Purić, Barić...

Gojko Cimirot je doživio potpunu afirmaciju protekle sezone, uz to je i seniorski reprezentativac, te je na meti mnogih klubova. Navodno su veoma ozbiljno za njegove usluge zainteresovani HSV, te Basel. 

Osim njega, Bojan Puzigaća ima ponudu iz Grčke, Ševko Okić iz Slovačke, dok Miloš Stojčev i Krste Velkoski su interesantni nekim kineskim klubovima. 

Saznajemo i to da će se Sarajevo više okrenuti igračima iz BiH, prvenstveno zbog prijedloga da se smanji broj stranaca u Premijer ligi BiH. Sigurno je da će navijači s nestrpljenjem očekivati rasplet situacije, ali isto tako i da rukovodstvo neće kao ranijih sezona puštati tek tako igrače da odlaze za minimalce u druge klubove.

Učitaj još novosti