Ovakvog Andyja nikada nismo vidjeli: Murray izborio sraz sa...
Ovakvog Andyja nikada nismo vidjeli: Murray izborio sraz sa Đokoviće

ROLAND GARROS

0

Andy Murray igrat će protiv Novaka Đokovića u polufinalu ovogodišnjeg Roland Garrosa.

Škotski teniser je u posljednjem četvrtfinalu pobijedio Davida Ferrera u četiri seta – 7:6, 6:2, 5:7, 6:1.

Odlučio je finiš prvog seta. Murray je ispustio servis prvi vodstvu od 5:4, a Ferrer je u 12. gemu imao dvije set lopte.

Nije ih iskoristio, Škot je u taj-brejku prilično lako došao do 1-0 u setovima i na krilima te psihološke prednost brzo je dobio i drugi set uz dva brejka.

I u trećem setu Murray je imao kontrolu, ali je pri vodstvu od 5:4 propustio jednu meč loptu, Ferrer je napravio brejk i nakon toga dobio još dva gema – 7:5.

Ipak, u trećem setu kvalitet je prevagnuo. Murray je bio ubjedljiv i potvrdio je da igra ubjedljivo najbolji tenis karijere kada je u pitanju šljaka.

Njemu je ovo treće polufinale u Parizu poslije 2011. i 2014. godine.

Njegov naredni protivnik Novak Đoković vodi sa 18:8 u pobjedama, a dobio je i posljednjih sedam okršaja.