31. 05. 2015 - 11:25
Da li će Garcija žrtvovati Pjanića: Moramo prodavati da bi...
907
Shares
Da li će Garcija žrtvovati Pjanića: Moramo prodavati da bi kupovali

Romi treba novac

Da li će Garcija žrtvovati Pjanića: Moramo prodavati da bi kupovali

31. 05. 2015 - 11:25
0
Shares

Rudi Garcija je jučer, pred meč poslednjeg kola i kraj sezone rekao da je Roma prvak jer Juventus igra "u svojoj ligi" i mnogo je jači od ostatka Serije A.

Francuz je poručio da ostaje, da mu je od početka jasno da Roma mora da prodaje da bi kupovala. Zbog toga i ove sezone treba očekivati da neko od najboljih igrača napusti Rim, kako bi klub imao pristojan transfer budžet.

Za sada se vode pregovori oko ostanka Nainngolana, odnosno otkupa njegovog ugovora od Cagliarija, u suprotnom i Belgijanac bi mogao da završi u Juventusu, ili se preseli u Premijer ligu.

Ipak, trebalo bi da ostane, pa bi iz veznog reda mogao da bude žrtvovan vjerovatno Pjanić.

Naš reprezentativac je četiri godine u Rimu, prošlog ljeta je imao ponudu PSG-a, interesovala se i Barselona kojoj su ruke vezane ovog ljeta. "Vučici" je potreban novac, cijena odličnog pleja je oko 25 miliona eura.

Klub će se osloboditi Gervinha koji je na pragu odlaska u Katar, a pominje se i da bi Adem Ljajić u slučaju dobre ponude mogao da napusti večni grad. I njegova cijena na tržištu je visoka, oko 20 miliona eura, pogotovo što je bio možda i najbolji napadač Rome u ovom šampionatu.

Roma ima zamjene, kao slobodne igrače mogli bi da dovedu Ayewa iz Marseilla kao i Ukrajinca Konopljanku. Iturbe ostaje, u njega je uloženo 30 miliona, nemaju kome da ga prodaju, a siguran je i Totti. 
Vratiće se Destro čiji ugovor neće otkupiti Milan, tu su i Ibarbo i Doumbia, pa je ponovo gužva u napadu, a samo Ljajić bi mogao da značajnije popuni kasu.

Učitaj još novosti