Košarkašice BiH poražene od Crne Gore na startu turnira u...
907
Košarkašice BiH poražene od Crne Gore na startu turnira u Podgorici

Mešunarodni turnir

0

Seniorska košarkaška reprezentacija naše države je poražena od Crne Gore rezultatom 89:65 u prvom meču na Međunarodnom turniru koji se igra u Podgorici.

Pred sami meč se našoj reprezentaciji priključila i Marica Gajić koja je imala školskih obaveza. Naše djevojke su pokazale i u večerašnjem meču da i pored vrlo jakog protivnika možemo odigrati vrlo solidnu partiju.

Podsjetimo, sve reprezentacije na turniru se pripremaju za Europsko prvenstvo. Prva dionica igre je završena rezultatom 21:15 u korist domaćeg tima.

Dobijaju i drugu četvrtinu rezultatom 30:24 i na poluvremenu su imale prednost od dvanaest poena, a rezultat je glasio 51:39.

Dobijaju treću četvrtinu igre rezultatom 22:14 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imale prednost od dvadeset poena. Do kraja su je sačuvale i upisale siguran trijumf.

Vodila ih je Jelena Dubljević sa 13 poena, dok su Iva Perovanović i Angelica Robinson ubacile po 12 poena.

U redovima naše reprezetnacije je najbolju partiju pružila Irena Vrančić sa 14 ubačenih poena, dok su Dragana Svitlica i Marica Gajić ubacile po 10 poena.

Crna Gora: Vučetić, Škerović 8, Jovanović 9, Vučetić, Aleksić 6, Dubljević 13, Bjelica 9, Perovanović 12, Pašić 8, Robinson 12, Raković 4, Popović 8.

Bosna i Hercegovina: Deura, Vrančić 14, Džombeta 5, Delić 2, Tavić 8 (7 asistencija), Svitlica 10, Kapor 3, Kalušić 5, Džinić 7, Rahmanović, Kajtaz 1, Gajić 10 (5 skokova).