07. 04. 2015 - 12:50
Argentinski sudija napravio presedan u svijetu fudbala
907
Shares
Argentinski sudija napravio presedan u svijetu fudbala

ARGENTINA

Argentinski sudija napravio presedan u svijetu fudbala

S. T.
07. 04. 2015 - 12:50
0
Shares

Germano Delfino izazvao je pregršt polemika jer je poništio vlastitu odluku dosuđenog kaznenog udarca nakon konzultacija televizijske snimke na utakmici argentinske lige Veleza i Arsenala. Fifa to strogo zabranjuje i čeka ga oštra kazna.

Nogomet u nekim stvarima zaostaje za sportovima poput hokeja ili tenisa. 

Dugo se Fifa borila protiv ulaska video tehnologije kao pomoćnog sredstva pri donošenju sudijskih odluka i zasad nema namjere ići dalje u tom smjeru od tehnološke signalizacije sucu da je lopta prešla gol liniju, piše Tportal.

Iz nepoznatog razloga, od video pomoći sucima u Fifi strahuju više od ičeg drugog.

U takvoj klimi argentinski sudac Germano Delfino čovjek je ispred svog vremena i zbog toga će biti kažnjen. 

Naime, na utakmici Veleza i Arsenala ovaj vikend je pogrešno dosudio kazneni udarac i isključio jednog igrača, ali kad je dobio obavijest da su televizijske kamere pokazale da nije bilo igranja rukom, jednostavno je odlučio poništiti svoju odluku.

I FIFA i Argentinski nogometni savez zabranjuju korištenje televizijske tehnologije pri donošenju sudačkih odluka pa će Delfino biti kažnjen za nešto što će u budućnosti, bliskoj ili dalekoj, biti potpuno normalno u nogometu.

Učitaj još novosti