Bh. kadeti savladali Mađarsku, ali tužni se vraćaju kući
907

Bez Evropskog prvenstva

0

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Mađarske sa 2:1 u posljednjem kolu turnira elitne runde kvalifikacija za evropsko prvenstvo.

Nakon što su u prvom kolu poraženi od Škotske s 2:0, a potom remizirali sa Češkom (2:2), izabranici selektora Sakiba Malkočevića slavili su nad domaćinom kvalifikacijskog turnira sa 2:1.

Golove za BiH postigli su Demirović (37.) i Mustedanagić (80.), dok je strijelac za Mađarsku bio Dragóner (65.).

Uprkos pobjedi, mladi bh. nogometaši ostali su bez plasmana na EP, s obzirom na to da su osvojili treće mjesto, s istim brojem bodova kao drugoplasirana Škotska.

Pobjednik grupe je Češka koja je u posljednjem kolu slavila nad Škotskom s 1:0, javlja Fena.

4. Mađarska 3 0 1 2 1:3 1

Plasman na Evropsko prvenstvo, koje se u maju održava u Bugarskoj, izborit će pobjednici osam grupa i sedam drugoplasiranih ekipa.