
Nakon što je od dolaska u United u velikoj golgeterskoj formi što za njegovu karijeru i nije uobičajno, sjajni i rasni napadač Radamel Falcao jako je tužan zbog toga.
To su potvrdili i njegovi prijatelji i bliski ljudi koji su za njega otkrili nevjerovatne stvari koje su se brzinom munje proširile i izašle u javnost:
"Često se čujemo. Ne mogu reći da je sretan u Manchesteru, jer to nije istina. Razgovarali smo toliko puta i plakali zajedno"
„Nije lagano, jer svaki igrač želi da igra i postiže golove. Rekao sam mu da se to dešava svakom napadaču, da dođe vrijeme kada ga neće gol. U tim situacijama, igrači osjećaju veliki pritisak.
Prije utakmice sa Tottenhamom, zvao me je i pričali smo sve dok nije ušao na stadion. Rekao je da se nikada nije osjećao ovako čudno u životu i da ne zna kako da izađe na kraj sa takvim pritiskom.“- otkrio je njegov veoma bliski prijatelj