
Iako su fudbaleri Barselone rutinski savladali Eibar sa 2:0 u 27. kolu Primere, Luis Enrique se suočio sa kritikama, na koje je brzo odgovorio.
"Igrali smo sporo? Pitajte igrače Eibara da li smo igrali sporo. Odigrali smo veoma dobru utakmicu i pridali smo joj odgovarajući značaj, kakav i zaslužuje, Sve što smo uradili imalo je efekta, u dobroj smo kondiciji, a pred nama je važna nedjelja", rekao je Enrique.
U srijedu, Barcelona će dočekati Manchester City u revanšu osmine finala Lige prvaka, poslije pobjede od 2:1 u prvom meču. Nakon toga, na Camp Nou će se odigrati "El Clasico" protiv Real Madrida, 22. marta. Katalonci imaju četiri boda i meč više od Reala, koji će se u ovom kolu sastati sa Levanteom (nedjelja, 21.00)