Menadžer Liverpoola Brendan Rodgers otkrio je da želi da ostane na toj funkciji još dugo, uprkos špekulacijama koje ga povezuju sa Manchester Cityjem
Pojedini mediji tvrde da bi ’Građani’ mogli da kontaktiraju Rodgersa ako odluče da se zahvale na saradnji sadašnjem menadžeru Manuelu Pellegriniju.
Međutim, Rodgers je negirao da ga takav prelazak interesuje, a za Liverpool je rekao da je njegova destinacija, ne samo dio puta.
„Gdje možete da odete iz Liverpoola, jednog od najvećih klubova na svijetu. Potpisao sam ugovor do 2018. godine i želim da ostanem do tada. Onda ću, nadam se, zaslužiti novi ugovor i nastaviti da rastem i gradim nešto ovdje. Ako budem ovdje poslije ove sezone, to će biti najduži period proveden na nekoj funkciji u fudbalu za mene. Kod mene je uvijek bilo isto. Poslije tri godine, uvijek sam mijenjao uloge ili posao. Oduvijek sam Liverpool vidio kao klub koji je moja destinacija, a ne samo dio mog puta“, rekao je Rodgers.
Liverpool naredni meč igra uz nedjelju, kada u okviru četvrtfinala FA kupa dočekuje Blackburn. ’Redsi’ trenutno drže peto mesto tabele Premijer lige sa 51 bodom, 12 manje od vodećeg Chelseaja.