Napadač Wolfsburga Bas Dost vjeruje kako je skoro nemoguće osvojiti naslov najboljeg strijelca Bundeslige ove sezone.
Holanđanin je trenutno treći s 13 pogodaka, a ispred njega su napadač Eintrachta iz Frankfurta Alex Meier sa 16, te krilo Bayerna Arjen Robben sa 17 pogodaka.
Dost (25) je u velikoj formi, u posljednjih šest utakmica postigao je 11 pogodaka, ali smatra da će teško dostignuti dvojac ispred sebe, jer baš i nije previše igrao u prvom dijelu sezone.
"
Svi žele osvojiti naslov najboljeg strijelca Bundeslige, ali je gotovo nemoguće kada postigneš samo dva pogotka u prvom dijelu sezone. Možda će situacija biti bolja za šest sedmica", kazao je Dost za Sport Bild.
"
Umjesto da odlazim na zabave kao što sam radio u prošlosti, potpuno sam se usredotočio u drugoj polovici sezone. Postigao sam protiv Bayerna pogodak u prvoj našoj utakmici nakon zimske pauze i tu mi se podiglo samopouzdanje. Želim nastaviti pokazivati kako sam najbolji napadač Wolfsburga. Bilo je dosta govora u prošlosti oko novog napadača, ali to više nije tema".