Na zvaničnom sajtu West Hama stoji saopštenje da je klub doveo Nenea kao slobodnog agenta.
Ovaj 33-godišnji fudbaler iz Brazila je karijeru počeo u Bahiji, sa 16 godina prelazi u lisabonski Sporting, ali se ubrzo vraća u domovinu i to u Corinthians.

Ipak, prvi klub za koji je zaigrao u seniorskoj konkurenciji bila je Paulista, odigrao je dvije odlične sezone i prešao u Palemeiras.
Jednu sezonu proveo je u Palmeirasu, potom jednu u Santosu, a onda kao 22-godišnjak odlazi u Španiju.
Igrao je jednu sezonu za Mallorcu, potom dve za Alaves, onda jednu za Celtu, odakle prelazi u Monaco.
Proveo je tri sezone kao igrač 'Kneževa', ali ga ni u 'poreskom raju' nije držalo mjesto, godinu dana proveo je na pozajmici u Espanyolu.
2010. godine prelazi u Paris Saint-Germain, gdje je odigrao tri odlične sezone i u sezoni 2012/13 osvojio titulu prvaka Francuske sa 'Svecima'.
Posljednje dvije sezone Nene je igrao u katarskoj Al Garafi.
West Ham United i West Bromwich Albion su vodili borbu za potpis iskusnog Brazilca, a za razliku od 1/8 finala FA kupa ovog puta su 'Čekićari' izvojevali pobjedu.