907

EUROLIGA

L. N.
0
Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Efes u gostima sa 77:71, u velikom turskom derbiju u okviru 7. kola Top16 faze u Euroligi. Potpuno izjednačen meč odlučio je Andrew Goudelock trojkom 32 sekunde prije kraja za 71:69. Efes se do kraja nije uspio vratiti, pa je Željko Obradović pobijedio kuma Dušana Ivkovića i ostvario 5. pobjedu u F grupi. Efesu je ovo treći poraz u Top16 fazi i u nastavku će se boriti za prolaz u četvrtfinale. Crvena zvezda poražena je u Atini od Panathinaikosa sa 74:69. Ekipa Dejana Radonjića je u 11. minutu gubila sa 28:6 i djelovalo je da će pretrpjeti debakl, ali je u nastavku odigrala mnogo kvalitetnije te doživjela podnošljiv poraz. Zvezda se praktično oprostila od borbe za četvrtfinale pošto sada ima 1-6 u E grupi, dok je PAO ostvario petu pobjedu.