Francuski prvoligaš Bordeaux nije okončao na željeni način ovu polusezonu. Žirordinci su završili na šestoj poziciji, sa 10 bodova manje od lidera, Marseillea.
Trener Willy Sagnol sastavio je listu pojačanja, a među njima je i bh. reprezentativac Tino Sven Sušić.
Sagnol, bivši fudbaler Bayerna, želi iskoristiti prijateljstvo sa čelnicima njemačkog šampiona i na posudbu dovesti dvojac koji trenutno u Minhenu nije u prvom planu, Sebastiana Rodea i Pierre-Emile Hojbjerga, piše L'Equipe.
Također, na njegovoj listi želja su i fudbaleri Rennesa i Nice, Vincent Pajot, odnosno Didier Digard.
Osim njih, navodno pomno prati i Hajdukov dvojac Sušić - Kouassi.
Naš reprezentativac poslije Mundijala u Brazilu povezivan je s odlaskom u Veronu, a već odavno traje interesovanje nekih francuskih klubova za njegove usluge.