Karl Heinz Rummenige, direktor Bayerna, odbacio je prijetnje Michela Platinija, predsjednika UEFA-e.
Naime, Platini je zaprijetio Francku Riberyju kako ga treba kazniti ako se ne odazove na pozive u reprezentaciju, tačnije francuskog selektora Didiera Deschampsa. Platini je rekao kako bi trebalo Riberyja kazniti sa zabranom igranja utakmica, a na to je reagirao i Bayern.
Ribery (31) se oprostio od reprezentacije, kazavši kako želi provesti više vremena s obitelji.
"Ribery ne može sam odlučiti hoće li ili ne igrati za Francusku. Pa ne odlučuju igrači hoće li biti u reprezentaciji nego selektor," kazao je Platini za Bild.
Rummenigge je Platiniju odgovorio preko Bilda.
"Sve je jasno. Sve je učinjeno na redovnoj osnovi i u skladu s FIFA-om, Lahm je svojevremeno razgovarao s njemačkim selektorom oko povlačenja iz reprezentacije. Tako je i Ribery razgovarao s Deschampsom."