Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac operisan je ove sedmice nakon što se povrijedio na utakmici njegovog Schalkea protiv Hannovera.
Zahvat je izveo jedan od najbolih stručnjaka za koljeno dr. Heinz-Jürgen Eichorn u klinici Bad Griesbach. Isti doktor je prije 12 godina "sredio" i koljeno hrvatskog reprezentativca Ivice Olića, piše Goal.com.
Povreda je ipak bila lakša nego što se činilo u prvi trenutak, jer Kolašincu nisu popucali svi ligamenti u desnom koljenu. Prve prognoze govorile su u šest mjeseci pauze.
"Treba gledati naprijed, nadam se i vjerujem da ću brže izaći na teren od predviđenog roka. Nakon par dana, idem na rehabilitaciju u Karlsruhe", kazao je Kolašinac za Dnevni avaz.
Među brojnim pozivima, stigao je i onaj Ivice Olića koji ima iskustva s brojnim povredama.
"Kazao mi je kako je i on imao istu povredu, ali da je dr. Eichorn napravio odličan posao. Olić kasnije nije imao problema s tom povredom. Nadam se da će tako biti i samnom", dodao je Kolašinac.