Brazilska zvijezda Neymar jučer je obavio trening s prvim timom Barcelone, prvi put poslije povrede leđa na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.
Prema izvještajima iz Španije, brazilski reprezentativac odradio je trening bez problema. Ipak, čini se da uskoro neće zaigrati u prijateljskim susretima, jer još uvijek nije dobio dozvolu klupskog ljekarskog tima za odigravanje mečeva.
Podsjećamo, Neymar je povrijedio leđa u sudaru s Kolumbijcem Juanom Zunigom u četvrtfinalnom meču Mundijala, kojeg su domaćini riješili u svoju korist 2:1.
Ipak, Brazil je bez Neymara ponižen sa čak 1:7 protiv kasnije svjetskog prvaka, Njemačke.
Prošle sezone Neymar je za katalonskog giganta odigrao 41 utakmicu i postigao 15 golova, a ove sezone se očekuje da uz Suareza i Messija tek zablista na Nou Campu.
Katalonci u prvom kolu Primere, koje se igra 24. avgusta, dočekuju Elche, a Neymar će skoro sigurno propustiti taj meč.