Iako se dosta pisalo o njegovom odlasku te je bio često uključivan u razmjene igrača, Fabio Coentrao je, kako 'Marca' prenosi, produžio ugovor s Real Madridom do ljeta 2019. godine.
Portugalac je bio meta brojnih nagađanja i često se nalazio u paketima za razmjenu za pojedine igrače, međutim, kako se čini, Coentrao će ipak ostati na Santiago Bernabeuu i u budućnosti.
'Marca' tvrdi kako je portugalski reprezentativac produžio ugovor s Real Madridom i to uz poboljšane uvjete.
Dosadašnji ugovor vezao je Coentraoa uz Real Madrid do ljeta 2017. godine, a prema novom u Madridu će ostati do ljeta 2019. 'Marca' isto tako tvrdi da mu je povećana plaća na četiri miliona eura godišnje plus razni bonusi.
Coentrao je u Real došao u maju 2011. godine kao jedno od prvih pojačanja Josea Mourinha, a Real ga je Benfici platio čak 30 miliona eura uz dolazak i Ezequiela Garaya u Lisabon.