Čileanski napadač Alexis Sanchez spominjao se posljednjih dana po španjolskim novinama kao jedan od igrača koji bi ovo ljeto mogao napustiti Barcelonu, no predsjednik katalonskog kluba Josep Maria Bartomeu je jasno poručio da Alexis nije na prodaju.
Sanchez se već dulje spominje kao potencijalna meta talijanskog prvaka Juventusa, a zasigurno ima i drugih klubova koji su zainteresirani za 25-godišnjeg fudbalera.
No, Bartomeu tvrdi da nema namjeru prodati igrača koji je u netom završenoj sezoni Primere postigao 19 pogodaka.
"Alexis nije na prodaju. Ima važeći ugovor i važan je član naše momčadi. O zanimanju Juventusa ne znam ništa, niko nam se nije javio s ponudom. Sanchez je imao sjajnu sezonu i jasno je da će i dalje biti član naše momčadi", izjavio je Bartomeu za El Mercurio.