Roma teškom mukom i iz sumnjive situacije stigla do pobjede!
907

LIGA PRVAKA

0

CSKA je u 4. kolu grupe G Lige prvaka ugostio Romu, a gosti su slavili sa rezultatom 2:1.

Već u petoj minuti Roma je šokirala CSKA!  Nakon jednog ubačaja iz kornera, Manolas je skočio najviše, udario loptu glavom, ona na putu do gola nekoga dirala iz obrane Moskovljana, prevarila golmana Akinfejeva, i završila u golu.

I kao da primljeni pogodak nije bio dovoljan, ostali su ubrzo i bez reprezentativca Marija Fernandesa. On je u jednom duelu uklizao Kolarovu, a ovaj ga nenamjerno koljenom snažno udario u zatiljak. Ukazana mu je pomoć, iznesen je na nosilima, a koju minutu kasnije umjesto njega je ušao Šenikov.

manolas

Mogao je početkom drugog poluvremena Džeko povećati Rominu prednost, ali udarac iz solidne pozicije, sa nekih 7-8 metara, završio je u bloku.

I CSKA je to kaznio odmah u 50. minuti! Ahmetov je sa 17-18 metara proigrao Sigurdssona koji je utrčao ispred Santona i onda probio Olsena snažnim udarcem za 1:1.

U 56. minuti domaći ostaju sa igračem manje. Hordur Bjorvin Magnusson je dobio drugi žuti i isključujući crveni karton.

Roma već u 59. minuti koristi prednost i postiže gol za 2:1. Strijelac je bio Lorenzo Pellegrini.

Iako je imala igrača više, Roma nije uspijevala da zabije i treći gol i riješi utakmicu. Domaći su u nekoliko navrata imali prilike za izjednačenje, ali na kraju do toga nije došlo i Roma je osvojila nova tri boda.

Roma sada ima 6 bodova, kao i Real Madrid koji igra utakmicu od 21 sat protiv Plzena, a CSKA je ostao na 4 boda.