LIGA PRVAKA: Pobjeda Valencije protiv Young Boysa
907

4. KOLO

0

Valencia je na domaćem terenu dočekala ekipu Young Boysa te upisala pobjedu od 3:1.

Domaći su stigli do prednosti u 14. minuti Santi Mina pokupio odbijanac i zakucao loptu u mrežu.

Gosti su do poravnanja došli u 37. minuti kada je Roger Assale odličnim šutem zabio za 1:1.

Valencia stiže do vodstva prije odlaska na odmor, a ponovo je Santi Mina postigao pogodak za 2:1.

Imali su gosti nekoliko prilika da stignu ponovo do izjednačenja, ali su bili neprecizni.

To su iskoristili domaći, koji u 56. minuti povećavaju prednost na 3:1, a strijelac je bio Carlos Soler nakon sjajnog solo prodora.

U 77. minuti gosti ostaju sa igračem manje. Sanogo je napravio grub start i dobio crveni karton.

mina2

Valencia je uspjela sačuvati rezultat i upisala tri boda.

Na tabeli je i dalje vodeći Juventus sa 9 bodova, dok je Valencia trenutno druga sa utakmicom više sa 5 bodova, Manchester United je sa utakmicom manje na trećem mjestu sa 4 boda, dok Young Boysi imaju 1 bod.