ATP HALLE: Roger u polufinalu
907

ŠVICARAC GOSPODARI TRAVOM

0

U četvrtfinalu ATP turnira u Halle-u sastali su se 1. igrač svijeta i 1. nosilac na turniru Roger Federer i Australijanac Matthew Ebden.

U ptvom setu igrači su vješto čuvali svoj servis, i nisu dozvoljavali protivniku priliku za break, pa se ušlo u tiebreak. U tiebreaku Federe lako oduzima servis protivniku i stiže do laganih 3:0. Zatim obojica čuvaju svoja dva servisa, te Federer ponovo oduzima dva servisa protivniku i osvaja prvi set rezultatom 7:2 u tiebreaku.

U drugom setu, nešto drugačija slika. Najprije Federer gubi svoj servis u trećem gemu, da bi zatim odmah napravio rebreak u četvrtom. Ponovo Ebden prvi pravi break u sedmom gemu i vodi sa 4:3 uz prednost breaka. Federer vraća break u desetom gemu, i izjednačava na 5:5. Zatim čuva svoj servis, te u narednom gemu opet oduzima servis protivniku za osvajanje derugog seta rezultatom 7:5.

Konačan rezultat 2:0 u setovima za Federera, po setovima 7:6, 7:5. Može se reći da je Ebden pružio dobar otpor i da je dobro namučio Švicarca.

U sljedećem kolu Federer igra protiv Denisa Kudle, koji je bio bolji od Japanca Sugite rezultatom 2:0 u setovima.

Federer je 1. igrač na ATP listi, dok Ebden zauzima 60. poziciju.