ATP QUEENS: Đoković rutinski protiv Dimitrova
907

LAGANO DO ČETVRTFINALA

0

U osmini finala ATP turnira u Queensu sastali su se Srbin Novak Đoković i Bugarin Grigor Dimitrov.

U prvom setu nakon velike borbe u prvih devet gemova nije bilo breakova, jer su i jedan i drugi teniser sigurno čuvali svoj servis. U desetom gemu Ključni break pravi Đoković tako što koristi treću set loptu na protivnikov servis i osvaja prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu potpuno druga slika. Đoković je podigao svoj nivo igre dok je Dimitrov mnogo više griješio i nije mogao pronaći svoju igru. Đoković pravi dva breaka zaredom, prvo za vodstvo od 3:1, a zatim i od 5:1. U sljedećem gemu Đoković na svoj servis koristi četvrtu meč loptu i dolazi do pobjede možda i lakše nego što se očekivalo.

Konačan rezultat 2:0 u koris đokovića, po setovima 6:4, 6:1.

U sljedećoj rundi Đoković čeka boljeg iz francuskog okršaja između Benneteaua i Mannarina. I u tom meču, ko god da prođe od ove dvojice Francuza Đoković će imati ulogu favorita. Izgleda da se stari Novak vraća na teren, i da je u dobroj formi, što je odlična uvertira za predstojeći Wimbledon.

Đoković je trenutno 22. igrač na ATP listi, dok Dimitrov zauzima 5. poziciju.