907

ŽUTI KARTONI

0

Edin Džeko večeras neće biti od pomoći ekipi Rome jer je sakupio pet žutih kartona i samim tim automatski zaradio suspenziju.

Torino je u posljednjem okršaju ove dvije ekipe u gostima savladao Romu sredinom decembra prošle godine rezultatom 2:1, pa ih tako izbacio iz kupa. Bosanskohercegovački reprezentativac je u toj utakmici promašio penal u 77. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru.

Pored Edina Džeke Roma će biti bez Fazia koji je također zaradio suspenziju zbog žutih kartona, Karsdorp i Pellegrini imaju povredu koljena, dok još uvijek nije poznato hoće li zaigrati Daniele De Rossi.

Roma je trenutno trećeplasirana ekipa u ligi i vodit će veliku bitku do kraja sa Laziom i Interom za treće odnosno četvrto mjesto koja voda u grupnu fazu lige prvaka. Lazio je na bod manje od Rome, dok je Inter na dva sa utakmicom manje od Rome i Lazia.