Messijev dribling s druge planete: Legenda kaže da ova trojica...
907
Messijev dribling s druge planete: Legenda kaže da ova trojica još nisu našla izlaz sa stadiona

PRIMERA

0

Real Madrid je sa čak 7:1 razbio na "Santiago Bernabeu" slabašni Deportivo. Kraljevi su tako konačno nagovijestili da se vraćaju u prepoznatljivu formu.

Barcelona je ovo shvatila kao "rukavicu u lice", te je na gostovanju neugodnom Betisu pukla petarda. I to svih pet komada u drugom poluvremenu.

Domaće je načeo Ivan Rakitić, a onda se otvorilo. Majstorije Messija i Suareza su obilježile meč.

Ponajbolji igrač u historiji, Lionel Messi, uključio se u utakmicu nešto manje od pola sata prije kraja, ali i to mu je bilo dovoljno da dva gola zabije, a jedan namjesti.

Ipak, njegov potez iz 85. minute "vrijedi više" od pogodaka i asistencije za veliku pobjedu i održavanja 11 bodova prednosti ispred Atletica.

Nelson Semedo mu je dodao loptu duboko u polovini Barcelone, ispred kaznenog prostora. Messi ju je primio, zabio glavu u teren i krenuo sa slalomima.

Protivnici su pokušali zaustaviti ga i nedozvoljenim sredstvima, a čak je i veliki broj domaćih navijača pozdravio čarobnjaka glasnim aplauzom.