Barcelona nastavila da melje: Dva autogola Girone u...
907
Barcelona nastavila da melje: Dva autogola Girone u katalonskom derbiju

PRIMERA

0

Fudbaleri Barcelone pobijedili su u gostima ekipu Girone rezultatom 3:0 (1:0) u šestom kolu Lige Primere.

Zanimljivo je to da su domaći večeras postigli više pogodaka od Barcelone, pošto su dva puta pogodili svoju mrežu i tako pomogli gostima da dođe do šeste uzastopne pobjede.

U 17. minuti Alba je snažno šutirao u peterac, a Aday je lošom reakcijom savladao Gorku Iraizoza.

Do odlaska na odmor, Barcelona je imala šanse preko Rakitića i Aleixa Vidala, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, na startu drugog poluvremena, Vidal je petom vratio loptu u peterac, a golman Iraizoz nespretnom reakcijom pogodio svoju mrežu.

Konačnih 3:0 postavio je Luis Suarez koji je lijepo pobjegao odbrani Girone i pogodio prvi ugao za šesti trijumf Barcelone.

Katalonci su sada usamljeni na vrhu tabele i to sa četiri boda više od drugoplasiranog Atletica i sa čak sedam bodova više od Real Madrida.