Juventus rasturio Torino: Pogodak i asistencija Miralema Pjanića
907

SERIE A

0

Fudbalerima Juventusa pripao je gradski derbi protiv Torina. Stara dama je rasturila komšije sa čak 4:0.

Juve je poslije poklona stigao do vodstva. Rincon je izgubio loptu na 30 metara od gola, njegovi bivši klupski drugovi su to odmah kaznili. Pjanić asistira, Dybala je svojim devetim golom u šest mečeva prvenstva savladao Sirigua i doveo šampiona do prednosti.

Onda ludilo mladog Basselija, imao je već žuti jer je udario Dybalu sa leđa. Desetak minuta kasnije, karate udarac u Pjanića, crveni karton, bunio se i Mihajlović, na šta ga je stadion kao i obično počastio uvredama koje su i rasističke.

Torino sa desetoricom nije parirao, imao je Juve još par šansi, da bi nakon povratne lopte Cuadrada, Pjanić pogodio suprotan ugao, 2:0 u finišu prvog poluvremena.

U nastavku je Torino i dobro prošao. Alex Sandro je prvo oprobao šut, pa je glavom poslije kornera povisio na 3:0.

Na kraju je Dybala postigao još jedan gol u nadoknadi za konačnih 4:0. Očitali su lekciju rivalu koji je sa desetoricom nedorastao i pretrpio prvi poraz u sezoni.