13. 05. 2017 - 22:06
OVO IMA SAMO U NJEMAČKOJ: Derbi na atomski pogon, devet golova...
907
OVO IMA SAMO U NJEMAČKOJ: Derbi na atomski pogon, devet golova u meču Leipziga i Bayerna!

Bundesliga

0

Derbi 33. kola Budeslige su odigrali Leipzig i Bayern. Domaći poveli u drugoj minuti preko Sabitzera, da bi 15 minuta kasnije poravnao Lewandowski.

Ipak, na odmor se otišlo s prednošću gostiju rezultatom 2:1, a gol je u 29. minuti postigao Werner. Na početku drugog poluvremena Poulsen povećava prednost na 3:1, a Alcantara je smanjio na 3:2 u 60. minuti. Werner je postigao svoj drugi gol pet minuta kasnije i činilo se da će domaći slaviti.

No, Bayern je stigao do preokreta. Lewandowski je pogodio u 84. minuti, a Alaba je u prvoj minuti produžetka poravnao na 4:4. U posljednjim sekundama meča Robben donosi pobjedu Bayernu rezultatom 5:4.