907
 Vels savladao Belgiju, remi Hrvatske i Italije na sablasnom Poljudu

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016

0

Hrvatska i Italija remizirale u Splitu u utakmici koja je privukla najviše pažnje od svih večerašnjih u okviru kvalifikacija za EP.

Island nanio prvi poraz Česima, Holandija trijumfovala u Latviji, Belgija pala u Velsu...

Dosta drame na 'Poljudu' na meču između Hrvatske i Italije u okviru grupe H koji je završen bez pobjednika.

U ranoj fazi meča, u 7. minutu Buffon je skinuo penal Mandžukiću, ali je iskusni golman nedugo potom zatražio izmjenu zbog povrede.

Tri minuta kasnije El Sharawi je zatresao mrežu Subašića, signaliziran je ofsajd i dok su gosti protestvovali kod linijskog sudije, 'Vatreni' su istrčali u kontru i došli u vodstvo.

Mario Mandžukić je iz peterca savladao Sirigua nakon centaršuta Rakitića s desnog boka.

Ipak, deset minuta prije odlaska na odmor Mandžukić je skrivio penal, igrao je rukom pred svojim golom, Antonio Candreva preuzeo odgovornost i poravnao rezultat.

Graziano Pelle je u samom finišu prvog poluvremena imao dobru šansu da preokrene rezultat, velika prilika je otišla u nepovrat.

Drugih 45 minuta dosta neinteresantnije od prvog, bez većih prilka na obje strane ostalo je 1:1.

U istoj grupi, Bugarska je slavila minimalcem na Malti, dok su Norveška i Azerbejdžan remizirali bez bodova u Oslu.

Jedini gol za Bugare postigao je Popov početkom drugog dijela igre, valja dodati da su Bugari u finišu prvog poluvremena promašili penal.

Holandija se vratila na treće mjesto na tabeli nakon pobjede u gosima kod Letonije od 2:0. Blic-krig 'Oranja', u intervalu od 67-71 minuta Wijanaldum i Narsing su tresli mrežu domaćina.

U grupi B Vels je preuzeo čelo tabele nakon minimalne pobjede nad favorizovanom Belgijom, jedini gol na meču postigao je Gareth Bale u 25. minutu.