907
ZIDANE ŠIKANIRA SKUPU ZVIJEZDU REALA Četvrti meč zakucan za klupu, od ovog ne može gore

LUKA JOVIĆ

0

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su kao gosti Alaves 2:1 u 14. kolu Primere i zasjeli na čelo tabele, tri boda ispred Barcelone, uz meč više od Katalonaca.

Strijelci za "kraljevski klub" bili su Sergio Ramos i Dani Carvajal, a za Alaves Perez iz penala, a sva tri gola viđena su u kratkom razmaku u drugom poluvremenu.

Srpski fudaler Luka Jović i ovaj meč je, kao i tri prethodna na kojima je bio u protokolu, presjedio na klupi.

Zidane ga prethodno nije koristio protiv Paris Saint-Germaina, Sociedada i Galatasaraya, protiv Eibara je bio na poštedi, a posljednje minute upisao je protiv Betisa 2. novembra, kada je ušao umjesto Benzeme.

Tako je pojačanje od 60 miliona eura ostalo na svega 11 skupljenih mečeva u ovoj sezoni, uz samo jedan pogodak.