SENZACIJA U MELBURNU Pouille nadigrao Raonića za rezultat karijere
907

AUSTRALIAN OPEN

0

Lucas Pouille pobijedio je Miloša Raonića i plasirao se u polufinale Australian Opena nakon više od tri sata borbe rezultatom 3:1 (7:6, 6:3, 6:7 i 6:4).

Već prvi set je najavio da će ovo biti dan kojeg će Kanađanin željeti što prije zaboraviti. Uspio je prokockati vodstvo od 5:2 i 30:30 u prvom setu te ga izgubiti rezultatom 6:7 u trinaestoj igri. Od takvog raspleta nije se oporavio ni u drugom setu pa je samopouzdani Francuz igrao sve bolje i bolje, a Raonića prisiljavao na što duže izmjene u kojima je osvajao ključne poene.

Djelomični povratak u meč dogodio se u trećem setu, koji je također otišao u trinaestu igru, ali ga je štićenik Gorana Ivaniševića suvereno dobio osvojivši prvih šest poena.

Kad je bilo sve izglednije da će i naredni set vjerojatno otići u tie-break, ipak je popustio Kanađanin u odlučujućem trenutku. Pouille je servirao prvi te je imao priliku pri vodstvu 5:4 napraviti dodatni pritisak na protivnika, što je protiv nervoznog i nesigurnog Raonica i uspio iskoristivši treću ponuđenu meč loptu na njegov servis za veliko slavlje i od iduće sedmice plasman karijere.

U polufinalu ga čeka pobjednik iz susreta Novaka Đokovića i Keija Nishikorija, kojeg ćemo saznati ubrzo.