Čilić bez većih problema savladao Tomića i prošao u drugo kolo
907

AUSTRALIAN OPEN

0

Marin Čilić uspješno je startao na Australian Openu te pobijedio domaćeg igrača Bernarda Tomića s uvjerljivih 3:0 (6:2, 6:4 i 7:6).

Nakon početnog ispitivanja snaga, Međugorac je dva puta oduzeo servis protivniku za uvjerljivo osvajanje prvog seta (6:2) za nešto više od pola sata igre.

U drugom setu je domaći teniser ponudio bolju igru, ali Čilić je iskoristio drugu priliku za oduzimanje servisa te došao na korak do drugog kola osvojivši drugi set s 6:4.

Ovakav rasplet situacije do kraja je razigrao Čilića pa je poveo 5-2 u trećem setu, ali onda na sebi svojstven način zakomplicirao stvari te kod servisa za meč dopustio protivniku povratak u susret. Australac je poklonjeno objeručke prihvatio te dovukao treći set u odlučujuću trinaestu igru, koju Čilić ipak jako dobro odigrava te dovršava set u svoju korist sa 7:6.

U drugom kolu Marin će igrati protiv Mackenzieja McDonalda, koji je ranije jutros iznenadio Rubleva.