Tottenham bez pretjerano lijepe igre stigao do pobjede protiv...
907
Tottenham bez pretjerano lijepe igre stigao do pobjede protiv Leicestera

ENGLESKA PREMIER LIGA

0

Utakmicom između Leicestera i Tottenhama završen je subotnji dio engleskog Premiershipa. Dvanaesti trijumf ove sezone su upisali Pijetlovi nakon pobjede od 0:2.

Prvo poluvrijeme nije pružilo atraktivan fudbal te se na uzbuđenja čekalo sve do samog finiša prvog dijela. Opasniji su bili gosti koji su probali preko Vertonghena i Auriera.

Son je na samom kraju prvog dijela pogodio fenomenalnim udarcem sa 20-tak metara i doveo svoj tim u vodstvo. Schmeichel je bio naprosto nemoćan.

Nakon povratka sa odmora nije se puno čekalo na novi gol. Pritisak gostiju se isplatio u 58. minuti kada je Dele Alli poentirao na asistenciju Sona i tako riješio pitanje pobjednika. U ostatku meča Leicester je imao svoje prilike, ali je Lloris bio na visini zadatak kao i kompletna odbrana.

Tottenham je pobjedom zadržao treće mjesto na tabeli koje je nakratko preuzela ekipa Chelsea. Trenutno imaju 36 bodova, šest manje od lidera Liverpoola.

Leicester je ostao na devetom mjestu sa osvojena 22 boda.