Đoković preko Souse do četvrfinala US open
907

ODLIČAN IGRAČ

0

Novak Đoković je onaj stari. Pokazuje sigurne predstave, a "žrtva" je danas bio Joao Sousa. Slavio je Novak sigurno u 3 seta, 6:3 6:4 6:3. Đoković je prvi set dobio rutinski, sa dva brejka u trećem i devetom gemu završio je posao za nepunih 40 minuta i napravio dobar uvod jer je nastavak meča donio mnogo iskušenja. U drugom setu su igrači izmijenjali po jedan brejk, ali je Novak napravio dodatni jedan za osvjanje drugog seta.

djole1

U pauzi između drugog i trećeg seta Novak je na kratko otišao do svlačionice, a već nakon prvog gema obavijestio je sudiju da želi pomoć doktora. Po završetku trećeg gema trećeg seta Novak se povukao u svlačionicu, ali nakon iskorišćenog medicinskog tajmauta nije bilo jasno u čemu je problem i šta ga je mučilo. Baš kao i u drugom setu Đoković u završnici dodaje gas, u osmom gemu vezuje četiri savršene bekhend paralele i pravi brejk. Na kraju ritinski dovršen posao i trijumf koji Novaka vodi u četvrtfinale do potencijalnog duela sa Federerom.