06. 05. 2024 - 09:10
Ruski teniser osvojio turnir u Madridu
907

0

Ruski teniser Andrey Rublev osvojio je Masters u Madridu, savladavši Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea nakon tri seta i preokreta – 4:6, 7:5, 7:5. Meč je trajao dva sata i 49 minuta.Rublev je tako u glavnom gradu Španije osvojio svoju drugu titulu iz serije 1000, a istovremeno je postao prvi teniser koji je Masters u Madridu osvojio i u singlu i u dublu. Prvi trofej iz serije 1000 osvojio je prošle godine u Monte Carlu, a ovo mu je 16. titula u karijeri i druga u 2024. godini.

Auger-Aliassime je u većem dijelu prvog seta bio dominantan, uz dva oduzeta servisa protivniku i vodstvo od 4:1. Rublev je uspio vratiti jedan brejk (4:2), ali nije mogao ugroziti prednost 35. tenisera svijeta.

Drugi i treći set bili su gotovo identični. U šestom gemu drugog seta Rublev nije iskoristio brejk priliku, ali je uspio u posljednjem gemu za 7:5. U odlučujućem dijelu meča, Rublev je propustio pet brejk prilika u drugom, četvrtom i osmom gemu, ali nije kažnjen za to.

Ponovo je 12. gem bio koban za Kanađanina, a na meč lopti Auger-Aliassime je napravio dvostruku servis grešku, čime je završio meč.