26. 05. 2018 - 18:22
Prvi put nakon 36 godina Mađar osvojio ATP naslov, Thiem...
907
Prvi put nakon 36 godina Mađar osvojio ATP naslov, Thiem stigao do 10. naslova u Lyonu

ATP TURNIRI

0

Mađarski teniser Marton Fucsovics pobijedio je u finalu ATP turnira u Ženevi Nijemca Petera Gojowczyka s 6:2, 6:2 i osvojio svoj prvi turnir u karijeri.  26-godišnji Fucsovics (ATP 60.) je Mađarskoj donio prvi ATP naslov još od Balazsa Taroczya i 1982. godine.

Iako je 11 mjesta bolje plasiran na ATP listi, Gojowczyk je nakon malo više od sat vremena igre morao priznati poraz.

Austrijski teniser Dominic Thiem pobjednik je ATP turnira u Lyonu s nagradnim fondom od 561.345 eura.

U finalu je prvi nosillac s 3:6, 7:6 (2), 6:1 savladao Francuza Gillesa Simona te u svom 16. finalu došao do jubilarnog, 10. naslova.

Thiemu je to bila i 200. pojedinačna pobjeda u karijeri, a u međusobnim dvobojima sa Simonom vodi sa 7-2.