Valencia prekinula niz od tri poraza
907

PRIMERA

0

Fudbaleri Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli ekipu Levantea rezultatom 3:1 (1:1) u 23. kolu Lige Primere.

Već u 16. minuti, nakon kornera Danija Pareja, Santi Mina se našao na pravom mjestu i sa peterca pogodio sam ugao za 1:0.

Ipak, prednost domaćih trajala je svega minut i po, pošto je Postigo poslije asistencije Campane izjednačio na 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Valencia je u drugom poluvremenu krenula u ofanzivu, a to im se isplatilo u 65. minuti. Poslije duge akcije i dva pokušaja domaćih igrača, Vietto je pokupio odbitak i pogodio prazan gol za 2:1.

Trener Marcelino Toral je potom odlučio da zatvori ovaj meč, Zaza i Coquelin su zamijenili Vietta i Kondogbiju, pa su "slijepi miševi" više pažnje obratili na defanzivu.

U 89. minuti Rober je napravio penal i zaradio drugi žuti i automatski crveni karton, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Dani Parejo.

Valencia je ovim trijumfom prekinula niz od tri vezana poraza, i sačuvala treće mjesto sa bodom više od Real Madrida, dok je Levante prvi iznad crte sa 20 bodova.