O'Sullivan osvojio Masters u Šangaju i stigao do 30. titule u...
907
O'Sullivan osvojio Masters u Šangaju i stigao do 30. titule u karijeri

POBIJEDIO TRUMPA

0

Petostruki svjetski šampion u snookeru Britanac Ronnie O'Sullivan osvojio je danas Masters u Šangaju, pošto je u finalu pobijedio sunarodnjaka Judda Trumpa sa 10:3.

O'Sullivan je potpuno dominirao u meču, poveo je sa 7:0, Trump je nakon toga vezao dva frejma i smanjio zaostatak, ali je do kraja osvojio samo jedan frejm i pretrpio je ubjedljiv poraz.

O'Sullivan je osvojio 30. rangirnu titulu u karijeri i "preskočio" je na drugom mjestu vječne liste Johna Higginsa, koji je ostao na 29. Prvi je sedmostruki svjetski prvak Stephen Hendry sa 36 titula.

Petostruki svjetski prvak, koji će u decembru napuniti 42 godine, igrao je u četvrtom finalu ove godine i osvojio drugi trofej, nakon što je bio najbolji na Otvorenom prvenstvu Engleske u Barnsleyu krajem oktobra.

On je osim nagrade od 150.000 funti dobio dodatnih 3.000, pošto je napravio najveći brejk na turniru, od 144 poena.