Dva gola Morena, Espanyol uhvatio zalet
907

PRIMERA

0

Fudbaleri Espanyola pobijedili su Deportivo iz La Corune sa 3:1 u prvom nedjeljnom duelu 6. kola prvenstva Španije i dokazali da im je forma u usponu.

Ekipa iz Barcelone je poslije lošeg starta i samo jednog osvojenog boda u prva tri meča u novoj sezoni u minule tri utakmice zabilježila dva trijumfa i remi te dogurala do sredine tabele.

Domaći su poveli već u 5. minuti pogotkom glavom iskusnog Lea Baptistaa, a na 2:0 autogolom povisio je Alejandro Arribas.

Deportivo je preko spretnog Kostarikanca Celsa Borgesa u 53. minuti smanjio prednost Katalonaca, međutim, sve nade gostiju da mogu izbjeći peti poraz u sezoni srušio je Gerard Moreno.

Prvo je u 72. minuti bio precizan sa bijele tačke, da bi u posljednjim trenucima utakmice drugim golom postavio konačnih 4:1.