18. 05. 2024 - 19:50
PREMIJER LIGA: Juniori Sarajeva razbili Željezničar i kolo...
907
PREMIJER LIGA: Juniori Sarajeva razbili Željezničar i kolo prije kraja odbranili titulu prvaka BiH

0

Juniori Sarajeva okitili su se titulom prvaka Bosne i Hercegovine nakon što su kolo prije kraja stigli do nedostižne prednosti ispred drugoplasiranog Zrinjskog.Sarajevu je danas na svom terenu u TC Butmir trebala pobjeda protiv ljutog rivala Željezničara, a do nje su stigli na izuzetno uvjerljiv način rezultatom 3:0.Bordo tim je u vodstvo stigao u 21. minuti kada je mrežu Plavih zatresao Seid Pramenković. Ujedno je 1:0 za Sarajevo bio rezultat prvog poluvremena.
Bakir Nurković je u 68. minuti udvostručio vodstvo Sarajeva, a samo dvije minute kasnije Harun Pločo je postavio konačnih 3:0.Sarajevo nakon 25 odigranih kola ima 60 bodova, što je nedostižna prednost za drugoplasirani Zrinjski koji ima tri boda manje, ali i lošiji međusobni omjer u odnosu na Bordo tim.

Inače, Sarajevo je na ovaj način odbranilo titulu prvaka jer su se naslovom najbolje juniorske ekipe u državi okitili i prošle godine.