09. 04. 2024 - 17:32
SAVLADAN SAFIULIN: Đoković pregazio rivala i plasirao se u...
907
SAVLADAN SAFIULIN: Đoković pregazio rivala i plasirao se u osminu finala Mastersa u Monte Carlu

0

Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) plasirao se danas u osminu finala ATP turnira u Monte Carlu koji se igra na zemljanoj podlozi.
Đoković je bio bolji od Romana Safiulina (41. ATP), a rezultat po setovima je bio 6:1, 6:2.

Novak je današnji meč krenuo žestoko i odmah je osvojio dva breaka koja je brzo i potvrdio. Safiulin je uspio odbraniti svoj treći servis, ali ne i naredni četvrti pa je ubjedljivo izgubio prvi set sa 6:1.

Prva tri gema drugog seta bila su ujednačena, a onda je Đoković uzeo break u četvrtom gemu i poveo 3:1.

Mirno je potom meč priveo kraju i ostvario sigurnu pobjedu za nešto više od sat vremena provedeno na terenu.

Đoković će u osmini finala igrati protiv pobjednika meča između Arthura Filsa (36. ATP) i Lorenza Musettija (24. ATP), a ovaj duel se igra večeras.