21. 01. 2023 - 21:06
Nezaustavljivi Napoli ima 12 bodova više na vrhu Serije A
907

0

Nogometaši Napolija nastavili su s impresivnim igrama u Seriji A i u lokalnom derbiju savladali su Salernitanu na gostovanju rezultatom 2:0.

Duge 33 godine navijači Napolija čekaju nekog "novog Maradonu" i heroja koji će im donijeti titulu. Ako se za neku situaciju može reći da je "sad ili nikad", to je onda ova jer Nebeskoplavi imaju 12 bodova prednosti u odnosu na prve rivale.

Napolitanci su u lokalnom derbiju danas nadigrali Salernitanu i slavili rezultatom 2:0, uz po gol u oba poluvremena.

U trećoj minuti nadoknade prvog dijela Giovanni Di Lorenzo je zakucao od prečku povratnu loptu koju je dobio s lijeve strane. Bio je to posljednji napad prvog poluvremena i pogodak je "pao" u idealnom trenutku po goste.

Utakmica je riješena u 48. minuti kada je Victor Osimhen iskoristio odbijenu loptu od stative i prikucao je u praznu mrežu tima iz Salerna.

Ostalo je 0:2, tako da Napoli sada ima 12 bodova više od prvog pratitelja Milana i utakmicu više. S obzirom na to da Rossoneri imaju teško gostovanje Laziju u ovom kolu, vrlo je moguće da prednost ostane dvocifrena i nakon ovog kola.