907
Monstruozan Nurkićev double-double nedovoljan Blazersima za trijumf u derbiju

NBA

0

Oklahoma je u derbiju Zapadne konferencije na svom parketu savladala Portland sa 123:114. Bio je to okršaj za treće mjesto konferencije, koji su na kraju domaćini riješili u svoju korist.

Thunder je većim dijelom meča imao prednost,  da bi se serijom od 6:0 u posljednjim minutama odlijepilo na 119:108 i tako praktično riješio pitanje pobjednika.

Jusuf Nurkić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu, te je upisao je svoj već 24. dabl-dabl učinak ove sezone. Za nešto više od 36 minuta u igri bh. centar je zabilježio 22 poena, čak 15 skokova, 2 blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Pored Nurkića, kod Blazersa istakao se i Damian Lillard s 34 poena, kao i CJ McCollum s tri koša manje.

Paul George s 36 poena i osam skokova bio je prvo ime meča, dok je Russelll Westbrook još jednom upisao triple-double (29 poena, 14 asistencija, 10 skokova).

Ovim trijumfom Oklahoma je ostala na trećoj poziciji Zapada s omjerom 29-18, dok su Blazersi četvrti s istim brojem pobjeda, ali i s dva poraza više.