Južna Koreja teškom mukom prošla u četvrtfinale Azijskog kupa
907

AZIJSKI KUP

0

Selekcija Južne Koreje namučila se danas protiv Bahreina u utakmici osmine finala Azijskog kupa, ali je na kraju ipak uspjela da se plasira u četvrtfinale pobjedom 2:1.

Južna Koreja je došla do prednosti u finišu prvog poluvremena iz praktično prvog opasnijeg napada na utakmici, a tada je na odbijenu loptu natrčao Hwang Hee-Chan i pogodio za 1:0.

Bahrein je pokušavao da stigne do izjednačenja i konačno su to uspjeli u 77. minutu preko Al Rohaimija, te su meč uveli u produžetak. Ponovo je finiš bio koban za Bahrein, jer u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Kim Jin Su, koji je ušao na početku produžetka, pogađa za veliko slavlje Južne Koreje, a na kraju i konačan rezultat meča.

Svog protivnika u četvrtfinalu Južna Koreja će saznati nešto kasnije kada svoj duel završe Katar i Irak.