Veliko iznenađenje na Australian Openu: Ispao šesti teniser...
Veliko iznenađenje na Australian Openu: Ispao šesti teniser svijeta

AUSTRALIAN OPEN

0

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Australian Opena je ispadanje Kevina Andersona, šestog tenisera svijeta.

Južnoafrikanca je u drugom kolu prvog Grand Slama sezone iznenadio Frances Tiafoe, 39. igrač na ATP listi.

Prvi set je dobio Anderson 6:4, osvojio je 18 od 19 poena na prvi servis i ništa nije pokazivalo da bi se u Melbourneu mogla dogoditi senzacija. Posebno nakon što je Anderson, koji je sezonu sjajno otvorio osvajanjem turnira u indijskom Puneu, poveo i 3:0 na startu drugog seta.

Međutim, brzo je izgubio prednost breaka, a zatim i servis kod 4:4 nakon čega je Amerikanac izjednačio rezultat.

Od tog trenutka do kraja meča Tiafoe je dominirao. U trećem setu je suparnika slomio u trećem gemu, a u četvrtom setu u 11. gemu poslije kojeg je uz dvije spašene break-lopte iskoristio prvu meč-loptu za najveću pobjedu u karijeri te drugu protiv nekog top 10 igrača.

Tiafoe će u trećem kolu igrati protiv Talijana Andreasa Seppija koji je bez izgubljenog seta pobijedio domaćeg tenisera Jordana Thompsona.

Podsjetimo, Anderson je u posljednje dvije godine igrao finala US Opena i Wimbledona, ali mu Australija očito ne leži jer u Melbourneu je od 2015. godine upisao samo jednu pobjedu.