Šveđani pregazili Argentinu i zasjeli na prvo mjesto u grupi
907

SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

0

Utakmicom između Švedske i Argentine kompletirano je drugo kolo Svjetskog rukometnog prvenstva 2019.

Bio je to dvoboj skupine D, a Šveđani su odnijeli uvjerljivu pobjedu, konačan rezultat bio je 31:16.

Već do poluvremena je su Šveđani stvorili opipljivu prednost (15:10), da bi u nastavku se Argentinci raspali, što je rezultiralo s ogromnih 15 razlike.

Mattias Zachrisson je sa šest golova bio najefikasniji u redovima pobjednika, dok je Gaučose predvodio Federico Fernandez sa pet.

U ovom društvu je Švedska, koja je lani na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj osvojila srebrnu medalju, apsolutni favorit za prvu poziciju, a tu kandidaturu su u prva dva kola definitivno i učvrstili, kao jedina reprezentacija u skupini s maksimalnim učinkom.