Španija savladala Island i zasjela na prvo mjesto grupe
907

SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

0

U posljednjem susretu 2. kola skupine B na Svjetskom rukometnom prvenstvu 2019. u Munchenu, Španija je savladala Island sa 32:25 (19:14).

Španci su postupno gradili svoju prednost u prvih 45 minuta dvoboja te su imali prednost od 27:20 kada je uslijedio povratak Islanđana koji su 10 minuta prije kraja susreta smanjili na 27:24 i kod tog rezultata imali dva protunapada koja nisu uspjeli realizirati. Kriza u igri Španije potom je minula i aktualni evropski prvaci ostvarili su i drugu pobjedu u skupini.

Ferran Sole je s pet golova predvodio Španiju dok je Olafur Andres Gundmundsson postigao šest pogodaka za Island.

Nakon dva odigrana kola Španija, Makedonija i Hrvatska imaju po četiri boda, dok su Island, Bahrein i Japan bez bodova.

U trećem kolu ove skupine u ponedjeljak će igrati Island - Bahrein (15:30), Hrvatska - Makedonija (18:00) Španija - Japan (20:30).