Brazilski tinejdžer spasio Real od novog kiksa, pobjeda u finišu
907

PRIMERA

0

Nogometaši Reala teškom su mukom stigli do tri prvenstvena boda nakon pet uzastopnih utakmica bez pobjede. Na Santiago Bernabeu pobijedili su Valladolid rezultatom 2-0, ali utakmica je mogla kudikamo drugačije završiti.

Gledali smo vrlo sadržajnu utakmicu u Madridu. Nizale su se prilike na obje strane – Benzema, Bale i Casemiro propustili su odlične prilike za domaće, dok su gosti u dva navrata pogodili okvir vrata. Prvo je Alcaraz bio nedovoljno precizan, da bi nešto kasnije i Villa pogodio prečku pored već savladanog Thibauta Courtoisa.

U 73. minuti dogodio se trenutak koji je prevagnuo utakmicu. U igru je umjesto Marca Asensija ušao Vincius Junior koji je 10 minuta kasnije kumovao autogolu Kika za vodstvo Reala 1-0. Živnula je momčad Santiaga Solarija, kojem je ovo bila prva prvenstvena utakmica na klupi Reala, a najzaslužniji za to bio je upravo 18-godišnji Brazilac.

U 88. minuti Vinicius je asistirao Karimu Benzemi koji je ušao u šesnaesterac gostiju na kojem je potom napravljen jedanaesterac. Siguran realizator bio je Sergio Ramos za konačnih 2-0.

Kraljevski klub se ovom pobjedom popeo na 6. mjesto sa 17 bodova na svom kontu, a zaostaju za vodećom Barcelonom 4 boda uz utakmicu viška.