03. 11. 2018 - 17:50
ODLIČAN DERBI NA KOŠEVU: Ahmetović s dva gola vodi Sarajevo ka...
907
ODLIČAN DERBI NA KOŠEVU: Ahmetović s dva gola vodi Sarajevo ka trijumfu, Plavi s igračem manje

PREMIJER LIGA BIH

0

Veliki 117. derbi u potpunosti je opravdao očekivanja nakon prvog dijela. Sarajevo zahvaljujući pogocima Ahmetovića vodi s 2:1, a Plavi igraju s igačem manje.

Bordo tim je poveo u 16. minuti, kada je nakon lijepog ubacivanja Stanojevića Ahetović s neka dva, tri metra pogodio praznu mrežu za erupciju na sjeveru i istoku.

Ipak, tri minute poslije penal za goste. Stanojević je bio u duelu sa Veselinovićem, a sudija Peljto pokazuje na bijelu tačku. Siguran je Sulejman Krpić za 1:1.

Već u 26. minuti Plavi su ostali s igračem manje. Bakrač je vrlo brzo dobio dva žuta kartona i morao je pod tuš.

To je Sarajevo iskoristilo u 31. minuti, kada je Ahmetović majstorski pogodio na odličan ubačaj mladog Šabanovića.