ČUDESNI Klay Thompson za 27 minuta oborio NBA rekord u trojkama!
907

ŠUTER PRVAKA

0

Golden State Warriorsi razbili su Chicago Bullse sa 149:124, a priča utakmice, ali i cijele dosadašnje NBA sezone, svakako je nestvarna partija Klaya Thompsona.

Šuter aktuelnih prvaka ubacio je 52 poena za samo 27 minuta provedenih na terenu, a usput je oborio i rekord lige po broju ubačenih trica na jednoj utakmici, koji je držao Steph Curry s 13 ubačaja iza linije 7,25.

Thompson je iz igre šutirao 18/29, od čega trice 14/24. Tome je dodao pet skokova i jednu ukradenu loptu. Rekord je oborio nešto manje od 5 minuta prije kraja treće četvrtine, iz igre je izvađen 50 sekundi kasnije, a ko zna gdje bi mu bio kraj da ostatak utakmice nije prosjedio na klupi.

Koliko su Splash Brothersi i društvo dominantni, dovoljno govori činjenica da su u prvom poluvremenu zabili čak 92 poena, dok je u trenutku obaranja rekorda rezultat bio 113:69.