Veliki trijumf Borne Ćorića na startu Šangaja
907

SAVLADAO WAWRINKU

0

Borna Ćorić upisao je veliku pobjedu na startu turnira koji se iz Masters 1000 serije igra u Šangaju. Mladi Hrvat slavio je protiv Stanislasa Wawrinke 4:6, 6:4, 6:3!

Kroz cijeli meč gledali smo relativno izjednačen dvoboj. Prvi set Švicarac je okrenuo na svoju stranu kada je kod 3:3 oduzeo servis Ćoriću. Imao je u posljednjem gemu seta Hrvat 15:40, ali set je ipak otišao na stranu rivala.

Drugi set bio je vrlo sličan. Igralo se sigurno na servisu sve do 3:3, kada se zbio možda i ključan trenutak meča. Borna spašava dvije brejk lopte, poveo sa 4:3, kasnije 5:4 i ponovno u posljednjem gemu seta stigao do 15:40. Ovaj puta sjajno je iskoristio pruženu priliku te je napao servis Wawrinke i zasluženo stigao do izjednačenja.

Odlučujući set opet je pružio veliku sigurnost na servisima, izuzem jednog gema. U cijelom setu vidjeli smo samo tri brejk lopte, a sve ih je imao mladi Hrvat u četvrtom gemu. Poveo je s 3:1 i vrlo suvereno održao prednost do kraja za veliku pobjedu.

Bilo je to prvo slavlje Ćorića u četvrtom međusobnom dvoboju protiv švicarske legende. U drugom kolu Bornu čeka 104. igrač svijeta Bradley Klahn. On je iznenađujuće slavio protiv Nicka Kyrgiosa s 2:1 u setovima.